نشریه علمی تخصصی ادکا

اولین جلسه هیات تحریریه نشریه علمی تخصصی ادکا

اولین جلسه هیات تحریریه نشریه علمی تخصصی ادکا

اولین جلسه هیات تحریریه نشریه علمی تخصصی ادکا با حضور جناب آقای دکتر اصنافی(مدیر مسول)، خانم مریم پاکدامن(سردبیر) ، خانم فاطمه پازوکی و آقایان علی اکبری و امیرحسین رجب زاده عصارها (از اعضای هیات تحریریه) و خانم زهرا نذری(مدیرداخلی نشریه)...

تاریخ : 1397/01/22

بازدید : 27

سومین دوره نشریه علمی -تخصصی ادکا انتشار یافت

انتشار سومین شماره نشریه علمی- تخصصی ادکا سومین شمارۀ نشریه علمی - تخصصی ادکا به صورت چاپی منتشر شد. این شماره دارای 6 مقاله می‌باشد که از این تعداد، 4 مقاله تالیفی و  2 مقاله ترجمه‌ای است. گفتنی است سومین شماره نشریه به...

تاریخ : 1396/02/12

بازدید : 638

همایش آلتمتریک در روز شنبه 23 دی ماه 1396 برگزار شد

تاريخ انتشار : یکشنبه, 24 دی 1396 - 22:43
بازدید : 1959

در این همایش پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و سرود دانشگاه شهید بهشتی، دکتر فرشته دیده گاه در سخنرانی افتتاحیه مقدمه ای بر نشست آلتمتریک بیان کرد. پس از آن دکتر امیررضا اصنافی، مدیر گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شهید بهشتی به سخنرانی در مورد «چالش های پژوهشگران ایرانی در بهره گیری از شبکه های اجتماعی علمی» پرداخت.

سخنرانی کلیدی همایش  پروفسور مایک تلوال بود که  مقدمه ای بر آلتمتریک ایراد کرد و پس از آن سخنرانی کلیدی دکتر هاجر ستوده «قرابت های دگرسنجی و تحلیل استنادی با کیفیت و روش های کیفی ارزیابی» ایراد گردید.

پس از آن دکتر فرشته دیده گاه سخنرانی خود را با عنوان «تاثیر وب اجتماعی در برقراری ارتباط بین جامعه آکادمیک و سایر اقشار جامعه» ارائه داد. سخنران دیگر این همایش دکتر خوآن آلپرین بود که  پیرامون «چالش های آلتمتریک در بافتارهای اجتماعی-فرهنگی مختلف» سخنرانی کرد.

همایش در بعد از ظهر با سخنرانی دکتر کیوان کوشا با عنوان «شاخص های غیراستنادی جهت ارزیابی پژوهشی» آغاز شد و در ادامه دکتر محمدامین عرفان منش سخنرانی خود را با عنوان «رابطه میان عملکرد آلتمتریک و کیفیت مجلات علم اطلاع رسانی نمایه شده در اسکوپوس» ایراد کرد و پس از آن سخنرانی دکتر احسان محمدی با عنوان «انگیزه های استفاده از توییتر در ارتباطات علمی در رشته های مختلف علوم» ایراد گردید.سخنران دیگر همایش دکتر زهره زاهدی، در مورد «شکاف آلتمتریک: چالش های استفاده نابرابر از رسانه های اجتماعی علمی در کشورهای مختلف» صحبت کرد.

آخرین سخنران همایش هم دکتر شیما مرادی بود که پیرامون «تاثیر فضای مجازی در رویت پذیری پژوهشها: مقالات سلب اعتبار شده» به سخنرانی پرداخت.

همایش به بحث، پرسش و پاسخ و اعلام طرح پذیرفته شده ی خانم زهرا یوسفی، به پایان رسید.

اضافه کردن نظر

نام:

ايميل:

*نظر:

پربازدیدها

فراخوان مجمع یازدهم

تاریخ : 1396/10/21

بازدید : 2239

فراخوان نخستین سمینار آلتمتریکس

تاریخ : 1396/09/22

بازدید : 2169

پنجمین جشنواره ی برترین های علم …

تاریخ : 1396/10/06

بازدید : 1985

همایش آلتمتریک در روز شنبه 23 دی…

تاریخ : 1396/10/24

بازدید : 1960

نمایش فعالیت های ادکا در جشنواره…

تاریخ : 1396/10/05

بازدید : 1734

© Copyright 2018 | PouyaDesign . All Rights Reserved